O.S. Sportklub Louňovice

<%%>

Vícegenerační areál doplnilo Dětské sportovní veřejné hřiště.

===============================­=================================

Jistě jste si všimli sportovního vícegeneračního areálu v Louňovičkách. Občanské sdružení Sportklub Louňovice zde ve spolupráci s obcí buduje unikátní areál pro děti od dvou do sta let. Žádaná sociální infrastruktura na rozhraní několika obcí Ladova kraje vznikla postupně. Jednotlivé projekty jsou z 90 % financovány Státním zemědělským intervenčním fondem z Evropské unie a zbylých 10 % obcí Louňovice při realizaci velice pomohla MASka Říčansko. Za novým areálem se skrývá velké množství úsílí, které tomuto obecnímu prostoru věnují členové Sportklubu.

Čas na přípravu, obhajobu, administraci, realizaci jednotlivých projektů, které zde musí minimálně 5 let vydržet jinak budeme muset přijatou dotaci vracet a k tomu ještě členský příspěvek 1000 Kč a také brigády na údržbu areálu. Pro Vás jejich úsilí konkrétně přineslo to , že můžete používat Dětské a sportovní veřejné hřiště. Na oplocené ploše jsou instalovány bezpečnostně certifikované herní prvky podporující sport dětí, jako například lanovka či trojhrazda. Současně malé děti mohou sledovat dění na vedlejším skutečném sportovním hřišti s umělým povrchem. A postupně přejít k hraní tenisu, badmintonu, košíkové, odbíjené či kopané. Bude záležet jen na nich, kolik jich bude hrát a na Vás jak jim pomůžete s prvními kroky.

Volně přístupné dětské sportoviště dokončuje unikátní vícegenerační areál který • řeší negativní vliv dopravní zátěže na Kutnohorské ulici • doplňuje chybějící sociální infrastrukturu • trvale podporuje společné aktivity rodičů s dětmi

Realizace a užívání areálu přirozeně vytváří sociální vazby mezi sousedy z Louňovic, Mukařova, Srbína a Žernovky.

Současně Vás žádáme, aby jste k areálu přistupovali jako k vlastnímu. Nové hřiště je součástí obce. Jeho tvář bude i Vaším obrazem. Potřebujeme pomoc při údržbě. Může to být formou členského příspěvku na účet 222174196/0300 do zprávy pro příjemce uveďte svoje jméno, abychom věděli od koho příspěvek je, účastí na brigádě. Pomůže i když jen zavřete nezavřené vrátka nebo upozorníte na poškozování vandaly. Jako příklad uvedu nové pískoviště. Má kryt, který by měl každý rodič před odchodem zavřít. A už byl několikrát odkryt přes noc. Asi se to bude muset dát na zámek a klíč budou mít jen Ti, kteří to dovedou otevřít i zavřít.

Napsal admin, tisk, přečteno 63447x